Jak wybrać najlepszy krem do pielęgnacji twarzy?

 

Jeśli szukasz najlepszego kremu elancyl do pielęgnacji twarzy dla swojej skóry, oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać. Najpierw musisz zdecydować, czy chcesz leczyć skórę trądzikową, czy suchą i wrażliwą. Powinieneś także szukać przeciwutleniaczy, retinoli i ograniczonej liczby składników. W ten sposób nie będziesz tracić pieniędzy na składniki, które tak naprawdę nie robią nic dla Twojej skóry.

Zapewne słyszałaś już o antyoksydantach w kremach do pielęgnacji twarzy, ale czy wiesz, że mają one właściwości przeciwstarzeniowe? Te przeciwutleniacze chronią skórę przed stresorami środowiskowymi. Cząsteczki tlenu próbują zabrać elektrony ze skóry, ale przeciwutleniacze je oddają. Oznacza to, że Twoja skóra jest znacznie zdrowsza, a produkty do pielęgnacji skóry, których używasz na co dzień, będą miały skuteczniejsze właściwości przeciwstarzeniowe. Jakie są więc zalety przeciwutleniaczy?

Związki te mogą być supernaładowanymi przeciwutleniaczami, co oznacza, że mogą pomóc Twojej skórze w walce z wolnymi rodnikami. Wolne rodniki to niestabilne cząsteczki o niezrównoważonym stosunku elektron-proton. Gdy te cząsteczki nie są ustabilizowane, kradną elektron z innej cząsteczki, powodując uszkodzenia. Przeciwutleniacze mogą dostarczyć tych brakujących elektronów worki pod oczami, zapobiegając występowaniu efektu domina i gojąc komórki skóry. Dlatego jeśli szukasz skutecznego kremu do twarzy, poszukaj takiego, który zawiera antyoksydanty.

Tokoferol, czyli witamina E, jest silnym przeciwutleniaczem, który chroni skórę przed wolnymi rodnikami. Poprawia aktywność komórkową, łagodzi podrażnienia i nawilża skórę. Zielona herbata to kolejny przeciwutleniacz superfood i jest pełen polifenoli. Polifenole pomagają zwalczać wolne rodniki, poprawiają elastyczność skóry i redukują stany zapalne. Pomagają również Twojej skórze szybciej się goić, co sprawia, że zielona herbata jest najlepszym wyborem dla wrażliwej skóry.

Produkty do pielęgnacji skóry z przeciwutleniaczami doskonale nadają się również do ochrony skóry przed stresorami środowiskowymi. Stresory te obciążają skórę i powodują powstawanie drobnych linii i zmarszczek. Przeciwutleniacze doskonale nadają się do tego celu, ponieważ mogą zapobiegać wystąpieniu tych powszechnych oznak starzenia. Jeśli więc chcesz wyglądać młodziej, upewnij się, że używasz produktów do pielęgnacji twarzy bogatych w przeciwutleniacze. W ten sposób możesz czuć się pewnie, wiedząc, że chronisz swoją skórę przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi.

Wolne rodniki to złoczyńcy w pielęgnacji skóry. Te utlenione cząsteczki sieją spustoszenie na Twojej skórze. Przeciwutleniacze chronią Twoją skórę, przekazując elektrony niestabilnym cząsteczkom, a tym samym chronią Twoją skórę. Wolne rodniki mogą powodować przedwczesne starzenie się, stany zapalne i nierówną skórę. Są głównymi sprawcami starzenia się, dlatego Twoja skóra potrzebuje produktów bogatych w przeciwutleniacze. Produkty te świetnie pielęgnują Twoją skórę, a nawet mogą zapobiegać powstawaniu zmarszczek.

Retinol to wysoce skuteczny składnik produktów do pielęgnacji twarzy. Pomaga skórze zregenerować się w ciągu nocy. Chociaż retinol jest uważany za składnik ścierny, może być tolerowany przez osoby o wrażliwej skórze. Retinole w kremie pielęgnacyjnym do twarzy są najskuteczniejsze w połączeniu z innymi składnikami, takimi jak antyoksydanty, które neutralizują wolne rodniki i zapobiegają powstawaniu zmarszczek.

Retinol należy nakładać na lekko zwilżoną skórę przed użyciem produktu. Krem należy nakładać ruchami do góry i na zewnątrz, a następnie nałożyć krem nawilżający. Pamiętaj, aby po zastosowaniu produktu na bazie retinolu nałożyć krem z filtrem przeciwsłonecznym. Oprócz retinolu warto wybrać również krem nawilżający, który zawiera kwas hialuronowy.

Retinole w produktach do pielęgnacji twarzy najlepiej stosować z kremem nawilżającym i tonikiem. Jednak te dwa ostatnie są bardziej skuteczne niż pierwsze. Niektóre produkty do pielęgnacji twarzy zawierają retinol w wyższych stężeniach. Aby uniknąć podrażnień skóry, wybieraj produkty z systemem uwalniania w czasie. Pozwoli to retinolowi wniknąć głęboko w skórę. Wzmocni również naturalną barierę skóry.

Stężenia retinolu w kremach do pielęgnacji twarzy wahają się od 0,0015 procent do jednego procenta, a wiele z nich mieści się gdzieś pośrodku. Stężenie 0,3% jest uważane za bezpieczne zarówno dla kremów do rąk, jak i kremów do twarzy. Wskazane jest rozpoczęcie od łagodnego kremu z retinolem, jeśli masz suchą skórę. Stosowanie wyższych stężeń może podrażniać skórę. Lepiej więc zacząć od łagodniejszego produktu i stopniowo dążyć do wyższego stężenia.

Retinole w pielęgnacji twarzy skutecznie zwalczają trądzik i redukują zmarszczki. Dermatolog Corey L. Hartman radzi osobom z trądzikiem różowatym, aby stosowały alternatywy dla retinolu. Chociaż retinol w kremie jest bezpieczny dla osób o każdym typie skóry, może mieć negatywny wpływ na osoby o wrażliwej skórze. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, czym jest retinol i jak działa, aby podjąć najwłaściwszą decyzję.

Jednym z najlepszych sposobów na ograniczenie liczby składników kremu do pielęgnacji twarzy jest wybór takiego, który jest dostosowany do konkretnego rodzaju skóry. Na przykład, jeśli masz suchą skórę, unikaj produktów zawierających wysuszające składniki, takie jak laurylosiarczan sodu. Dodatkowo ograniczenie ilości składników w kremie ułatwi Ci poznanie jego zawartości i zminimalizuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej.

Branża kosmetyczna stale poszerza listę składników. Podczas gdy marketing i reklama odgrywają dużą rolę w tym procesie, stale pojawia się nowa nauka, która odzwierciedla wyniki badań i badań. Jest to szczególnie ważne, ponieważ każda skóra jest inna i może być wrażliwa na niektóre składniki. Na szczęście możemy poznać składniki produktów do pielęgnacji twarzy i dokonywać mądrzejszych wyborów dotyczących naszej pielęgnacji. Poniżej wymieniono kilka sposobów na ograniczenie ilości składników w kremach do pielęgnacji twarzy.

Wybór najlepszego kremu pielęgnacyjnego do cery tłustej lub trądzikowej nie zawsze jest łatwy. W rzeczywistości należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim osoba o cerze tłustej nie powinna stosować produktów pielęgnacyjnych na bazie alkoholu. Osoba ze skórą mieszaną powinna również unikać produktów zawierających dużą ilość alkoholu. Z drugiej strony skóra skłonna do trądziku jest podatna na zaskórniki, zaskórniki i krosty. Wbrew nazwie osoby ze cerą mieszaną lub trądzikową powinny unikać produktów na bazie alkoholu.

Osoby z tłustą skórą powinny trzymać się produktów, które zawierają składniki, które nie zatykają porów. Dodatkowo powinny ograniczać stosowanie olejków ciężkich. Znana kosmetyczka Shani Darden mówi, że wszystkie wspaniałe zabiegi pielęgnacyjne zaczynają się od środka czyszczącego. Nadtlenek benzoilu i kwas salicylowy pomagają otwierać pory i rozpuszczać nadmiar oleju, zapobiegając przyszłym wypryskom.

Kolejnym składnikiem, na który należy zwrócić uwagę, jest zapach. Wiele produktów do pielęgnacji skóry ze skłonnością do trądziku zawiera zapach i olej. Wybór produktu bezzapachowego może być lepszy dla skóry tłustej. Pamiętaj jednak, aby zawsze stosować kremy worki pod oczami przeciwsłoneczne po zastosowaniu produktów do pielęgnacji skóry skłonnej do trądziku. Jeśli chcesz, aby Twoja skóra była wolna od tłuszczu, unikaj produktów z substancjami zapachowymi i konserwantami. Mogą podrażniać Twoją skórę.

Odpowiedni balsam do skóry tłustej to taki, który działa zarówno na skórę trądzikową, jak i tłustą. Niektóre środki nawilżające zawierają olejki i pozostawiają tłuste uczucie na skórze, więc uważaj! Według dermatologów nawilżanie to kluczowy krok w pielęgnacji skóry. Chociaż nie może zapobiec trądzikowi, łagodzi i łagodzi wszelkie wypryski. Jeśli jesteś jedną z tych osób, czas zacząć pielęgnację skóry.

Leave a Reply

Your email address will not be published.